Ужгородська загальноосвітня школа №5 - Дозвілля - Театральна трупа "Вікторія"
ТЕАТРАЛЬНА ТРУПА "ВІКТОРІЯ"

Театральна трупа "Вікторія"

Яким би щасливим та безхмарним не було життя, або яким скорботним, сумним не був час, молоді покоління не повинні забувати про кров і жертви, якими так дорого заплатив наш народ за Перемогу.

Кожна молода людина повинна пам’ятати про невідомого солдата, котрий у час смертельної небезпеки для Батьківщини стояв на смерть, тілом своїм зупинив фашистський танк, згорів у полум’ї війни, окропив рідну землю кров’ю, щоб діти вільного українського народу могли йти як господарі по своїй землі, жити, кохати, мріяти ... Скільки буде під сонцем наша земля, стільки і пам’ять про героїв буде жити в серці народному. Нехай смолоскип подвигів, звершених кращими синами нашого народу, осяює шлях юним громадянам, учить їх любити свою Батьківщину.

Діти люблять слухати розповіді про героїв. Вони ведуть пошукову роботу, відвідуючи ветеранів війни, які живуть в Ужгороді, записуючи їхні спогади, щоб відобразити їх у своїх творах про Людину. Діти повинні з пошаною ставитися до всіх тих, хто є гордістю, святинею українського народу, - це найважливіше джерело громадянської совісті людини. Якщо юні душі будуть захоплюватися людьми, чиє життя є взірцем вірного служіння Батьківщині, - це означає, що перед синами та доньками відкривається те високе, прекрасне, за що віддавали життя герої.

Кожного року, при наближенні до 9 травня – Дня Перемоги, кожна людина, свідомо чи ні, схиляє голову перед пам’яттю тих, кого вже немає, і з повагою та вдячністю згадує тих, хто вижив.

Силами учнів старших класів у ЗОШ №5 вже тринадцять рік проводяться літературні вистави, присвячені пам’ятній даті – Дню Перемоги. Вистави створювались за творами українських та російських письменників (О.Довженко, М.Шолохова, В.Сосюри, В.Висоцького, В.Симоненка, М.Познанської та інших). Учні, що входили і входять до театральної групи „Вікторія”, протягом всіх років її існування, з натхненням бралися за таку творчу роботу, хоч грати епізоди з трагічних сторінок нашої історії дуже важко. Це вимагає величезних душевних сил. Але присутність ветеранів війни, їх вдячні погляди та сльози говорять всім нам, що це благородна справа, „это нужно не мертвым, это нужно живым”.

З таким же натхненням, пошаною до історії добровільна аматорська трупа ставила свої вистави для ветеранів війни і в інших установах м.Ужгорода.

Організація, оснащення вистав на воєнну та іншу тематику, написання сценаріїв, постановка, режисура створюються завдяки ентузіазму учнів та вчителів (Волошиної Л.І., Пузяк Н.П., Рацюк Л.І., Перерви Я.Д., Олексик М.М., Дудик І.Ю., Ляхович Ю.Ю., Савко Н.Г. та інших).

Та, незважаючи на труднощі, йдуть репетиції, дістається військовий реквізит, обмундирування, різні історичні реліквії, які використовуються в театральній композиції. Потрібно відзначити, що перед нами стоїть головна мета – виховання молоді в дусі інтернаціоналізму, патріотизму, гуманізму, поваги до всіх загиблих та живих захисників нашої землі.

Нехай у хвилини своєї найбільшої радості гляне кожна дитина на ясне небо, нехай згадає і ніколи не забуває, якою дорогою ціною здобута її радість...

Діти повинні ставитись з пошаною до всіх тих, хто є гордістю, святинею українського народу – це найважливіше джерело громадянської совісті людини. Якщо юні душі будуть захоплюватись людьми, чиє життя є взірцем вірного служіння Батьківщині – це означає, що перед синами, доньками відкривається те високе, прекрасне, за що віддавали життя герої, які є священними ідеалами багатостраждального народу.

АКТУАЛЬНО / КОРОТКО

26/01/2016 ОБГОВОРЕННЯ
Адміністрація школи разом із профспілкою та батьківським комітетом проводить обговорення попереднього проекту нового статуту школи, який можна завантажити за посиланням: статут.

Просимо приєднатися до обговорення та вносити свої пропозиції, надіславши електронного листа на адресу sch5uzh@gmail.com

СТРУКТУРА 2018/2019 н.р.

І семестр - 01.09.2018 - 29.12.2018
ІІ семестр - 14.01.2019 - 31.05.2019

Канікули:
осінні: 27.10.2018 - 04.11.2018
зимові: 30.12.2018 - 13.01.2019
весняні: 25.03.2019 - 31.03.2019

Для учнів перших класів вводяться додаткові тижневі канікули з 18 по 24 лютого 2019року. (Рішення педагогічної ради школи від 31.08.2018, протокол №6).

РОЗКЛАД ДЗВІНКІВ

Урок Старша Молодша
1 08.00 - 08.45 08.15 - 08.55
2 08.55 - 09.40 09.05 - 09.45